Alüminyum Termal Stor Perde

Alüminyum termal stor perde, birleşiminde alüminyum bulunan stor perde olarak fonksiyonel özelliğiyle öne çıkmaktadır. İş yerinizde evinizde vazgeçilmeyecek bir perde çeşidi, kumaş özelliği, temizlik problemi olmayan, yıkanabilir alüminyum polyester karışımı, kir leke tutmaz, ısıyı itme özelliği, ve 12 renk çeşidi vardır.

Alüminyum stor perde, sık kullanılan umuma açık yerlerde, hastane, laboratuvar, poliklinik, restaurant, okul, dershane, sinema salonu, tiyatro salonları gibi adını sayabileceğimiz daha bir çok mekanda sağlıklı sonuç vermektedir. Alüminyum stor perde anti bakteriyel olma avantajı ve sistemi ile uygulanan bu kumaş çeşidinin menşei İsveç Ludvig Svensson firmasıdır.

İsveç menşeli Svensson firmasının ısı ve ışığa karşı özel olarak ürettiği bu ürün rulo stor olarak yaylı ve zincirli sistemde uygulanmakta ve dikey perde olarak da kullanılabilmektedir…

Stor kumaşlarında aranacak özelliklerin başında kumaşın dış etkenlerden ne kadar etkilendiği ve ne kadar zamanda temizlik gerektirir? temizleme sorunu varmıdır? temizleme esnasında ne aluminyum-stor-perde-2kadar yıpranır? ilk günkü görünümünü kaybeder mi? nasıl temizlenir ? işte kafanızı kurcalayan bu sorulara bu kumaş sayesinde yanıt verilebilmektedir.

Alüminyum kumaş bildiğimiz alüminyumun tekstile uyarlanarak dokunabilir hale getirilmesiyle normal tekstil dokuma tekniğiyle elde edilmiştir.

Neden alüminyum kumaş yapılmıştır ? Alüminyum hijyen bir metal olup kolay kir barındırmaz. Havada uçuşan toz vs. kir yüzeye tutunamadığından kir tutmama özelliğine sahiptir.

Kaydırıcı özelliği ile uzun süre kir tutmadan temizlik gerektirmeden kullanabileceğiniz bir stor perde kumaşıdır.

Termal özelliğiyle, kumaşın dışa bakan kısmı alüminyum olup iç kısmı polyesterdir. Dışa bakan kısmı alüminyum olması nedeniyle aynı zamanda ısıyı da tutarak dışarı itmekte ve güneşin yakıcı sıcaklığından da aynı zamanda bulunduğu mekanların sıcaklığını dengede tutar.

 

 

aluminyum-stor-perde aluminyum-stor-perde-kumaş renkleri

 

Alüminyum Kumaş Stor Perde Renk Çeşitleri

aluminyum-kumas-renkleri-2 aluminyum-kumas-renkleri-1 aluminyum-kumas-renkleri

Alüminyum Stor Perde Kumaşının Teknik Özellikleri;aluminyum-kumas-teknik-ozellikleri