Stor Perde

Stor Perde, 

Stor Perde, Mekanik sistem perdeler içerisinde en ekonomik, pratik ve varyasyonları çok fazla olan bir perde çeşididir. Ofis uygulamalarında ve ev kullanımı için üretilen bir çok çeşit vardır.

Stor perdeler

Yeni sezon perdeler arasında en fazla tercih edilenler arasında yer almaktadır. Bu perde türünde kumaş sertleşmesini sağlayacak bir madde ile kaplanmaktadır. Çünkü bu perde türü bir mekanizmaya sahiptir. Stor perdenin mekanizmanın rulosuna sarılabilmesi için sert olması gerekmektedir. Bu mekanizma sayesinde perde çok fazla hareket etmeyecektir.

Bu Perde tarzının belirli bir standart boyutu bulunmamaktadır. İstenilen pek çok ölçü için bu perde türü rahatlıkla kullanılabilmektedir. Sadece evlerde değil, iş yerlerinde de sıklıkla kullanılabilmektedir. Pek çok kumaş çeşidi bulunan bu perde türünde, kullanılacak yere göre perde kumaşı seçimi yapılabilmektedir.

İstenilen zamanlarda stor perde kumaşlarına çeşitli özelliklerde verilebilmektedir. Örneğin ev içerisinde yangın çıkma ihtimaline karşılık kumaşlara yanmama ve su geçirmeme özellikleri verilebilmektedir. Bu tarz perdeleri klasik perdelerden ayıran en büyük özelliklerden bir tanesi de klasik perdelerin sağa sola hareket etmesinin tam aksine, yukarı aşağı hareket etmesidir.

Kumaşlara istenilen özellikler kazandırılabilir, alev almama, yanmama gibi. Örneğin ev içerisinde yangın çıkma ihtimaline karşılık stor perde kumaşlarına yanmama ve su geçirmeme özellikleri verilebilmektedir.

Bu tarz perdeleri klasik perdelerden ayıran en büyük özelliklerden bir tanesi de klasik perdelerin sağa sola hareket etmesinin tam aks

ine, yukarı aşağı hareket etmesidir.

Genellikle ihtiyaca yönelik kumaş seçenekleri tercih edildiği gibi mimari, dekorasyon amaçlı uygulamalarda vazgeçilmez bir malzeme olup kullanıldığı mekanlara çok farklılık katan bir perde türüdür.

İşlemeli Stor Perde ÇeşidiSeçim yaparken kesinlikle amacınıza uygun olan kumaşları özellikle tercih etmelisiniz. Stor perdelerde mekanizma sistemi olarak yaylı manuel, zincirli mekanik sistem, uzaktan kumandalı sistemler uygulanabilmektedir.

Stor perdeyi iş yerlerinde yine özelliklerine göre kumaşlar kullanarak
uygulayabiliriz. Mesela brifing salonları, dia veya slayt gösterimi yapılabilecek yerler, projeksiyon sunumu yapılacak mekanlar, kısacası ışıksız ortam istendiğinde karartma kumaş kullanarak amacınıza erişirsiziniz.
Karartma stor perde kullananlar genellikle sıfır ışık tercihinden dolayı bu seçimi yaparlar. İsabetli bir karardır. Tv izlerken, ev sineması ortamı için karartma tip kumaş tercihi çok doğru bir seçimdir.
Yeşil Stor PerdeOfis ortamında gün ışığını yeterince alarak kullanmak istediğimizde, güneşi filtre eden sun screen, hellio screen yanmaz ve alev almaz, ultraviyole ışın önleyici transparan kumaşlar kullanarak dışarıyı rahatlıkla görebiliriz ve dışarıdan görünmeyiz, aynı zamanda güneşin zararlı ışınlarını keserek ışığı alabiliriz.
Temiz – Tozsuz mekanlarda amacına uygun kullanıldığında ömür 5 – 6 yıl hatta 10 yıl kadar kullanılabilir.

Her ne Kadar büro / ofis perdesi olarak bilinse de, evlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Oldukça fazla renk ve kumaş seçeneği vardır. Stor perde kumaşları ham kumaş değildir.

Üzerinde bayanların işleme ve dantellerinde kullandığı, sertleştirici madde olan kolanın sanayi tipi olan, apre vardır. Apre işleminde kumaş, pvc akrilik bir maddeyle kaplanır.

Mat Polyester Stor Perde

Bu sertleştirme işleminin yapılmasının sebebi, kumaş boruya sarılırken, sağa – sola yalpalamamasını sağlamasıdır. Kumaş seçenekleri arasında, “Karartma”, “Güneş Isısını Kırıcı” ve “Transparan” seçenekleri vardır.
Büyük yapı marketlerde standart çok çeşitli ürünler değişik ölçülerde satılabilir.
Ancak ülkemizde belirli bir pencere standardı olmadığından dolayı, bu ölçülerin büyük bir bölümü pencerelere uygun değildir. Bu imalat biçimi, ancak pencere standartlarına uygun olan ülkeler için geçerlidir.
Ayrıca sadece bu standartlara uygunluk da yeterli değildir. Bu tarz standartları yakalamış ülkelerin bir çoğunda, evlerde ve villalarda atölyeleri vardır. Ufak tamirat ve kesim işlerinde pratik becerileri gelişmiştir.
Bu perdeler 2. Dünya Savaşında cumbalı evlerde karartma perdesi olarak kullanılmıştır…
Karartma Stor PerdeStor perdelerin tümü motorlu – motorlu uzaktan kumandalı olarak çalışabilir.
Sun screen stor perde ofis tipiStor perdenin İngilizce adı ” Roller Blind ” dir.

Halk arasında yazılışı ” Store Perde ” olarak bilinse de doğrusu ” Stor Perde ” dir.

STOR PERDELERİN ÖZELLİKLERİ;

Bu tarz perdelerde kumaş seçimi ihtiyaca göre belirlenir. Farklı nitelikte kumaşlardan stor perde yapılabilir, ışık geçirmeyen karartma kumaştan, transparan tül, güneşi filtre eden sun screen kumaşlardan, polyester, pamuk, akrilik, alüminyum folyolu hijyen, kir tutmayan yıkaması kolay kumaşlardan olduğu gibi hasırdan rulo biçiminde olanı da vardır.

Uzman önerisi;

Ofislerinizde kullanmanızı önereceğimiz ürün tipi sun screen stor perdedir, daha fazla detay için bizi arayınız.


*Karartma Stor Perdeler Yatak Odalarınızın Vazgeçilmez Perdesi.

*Mutfağınızı Canlandıran Renk Seçeneği ile Stor Perde Hem Ekonomik Hem Pratik.

*Düz Tip Stor Perde Ofislerinizde En Ekonomik Stor Perde Seçeneği Olarak İlgi Çekiyor.

*Çiftli Stor Perde Seçeneği ile Hem Mahremiyet Sağlamada Hem Dış Ortamı Görme Olanağı sağlanır.

*İşlemeli Stor Perde Geniş Motif Çeşitleriyle Kişiye Özel