Stor Perde Hakkında Bilinmesi Gerekenler
12 Ağustos 2016
Sun Screen Perde Nedir?
12 Ağustos 2016
Tümünü Görüntüle

Perde Temizliği Nasıl Yapılmalı

Perde Temizliği 

Evlerin ve iş yerlerinin pencerelerinin süsü olan perdelerin seçimleri kadar temizlikleri de özenli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Perdenin türüne ve kumaşın cinsine göre perde temizliğinin yapılması gerekmektedir. Aksi halde hiç istenmeyen sonuçlar meydana gelebilmektedir. Ev kadınların pek çoğu perdelerini çamaşır makinesinde yıkamaktadır. Ancak kimi kumaşlar çamaşır makinesinde yıkanmaya uygun değildir. Örneğin ipek, şönil, tafta gibi kumaşların temizliğinin kuru temizlemede yapılması gerekmektedir. Bu tarz perdelerin ıslak bir temizleme şekline maruz kalması durumda kumaşta çok çeşitli deformasyonlar oluşabilecektir. Perde temizliği için çamaşır makinesi kullanımı uygun ise, 40 derecelik bir suda perdelerin yıkanması uygun olabilecektir.

Stor perde temizliği ancak perdecinin belirteceği tarzda gerçekleşebilecektir. Bu tarz perdeler kumaş cinsine göre köpüklü su ve sünger yardımıyla temizlenebileceği gibi, elektrik süpürgesi yardımıyla da temizlenebilmektedir. Ancak stor ahşap malzemelerden üretilmişse perde temizliği şekli de değişecektir. Bu tarz perdelerin tozlarının belirli aralıklarla alınması gerekmektedir. Eğer ki iz oluşmuşsa, nemli bir bez yardımıyla stor perdenin temizliği gerçekleşebilmektedir.

Plise perde temizliği ise oldukça dikkat ister. Çünkü bu tarz perdeler oldukça narin bir şekilde dikilmiştir. Bu tarz perdeler yıkanacağı zaman mümkün olduğunca susuz temizleme yöntemlerinin tercih etmesi gerekmektedir. Perdenin kumaşının türüne göre yıkama şeklinde değişiklikler yapılabilecektir. En doğru yıkama şeklini öğrenmek için ise perdenin satın alındığı yer ile görüşmek gerekir.

admin
admin
Eğin Perde sektöründe 26 yıllık deneyimiyle, kuruluş olarak 6 yılını tamamlamış, 26 yıllık birikimin verdiği deneyim ile yoluna emin adımlarla devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.