Stor Perde Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kumaş ve Tül Perde Hakkında İp Uçları
12 Ağustos 2016
Perde Temizliği Nasıl Yapılmalı
12 Ağustos 2016
Tümünü Görüntüle

Stor Perde Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Stor perde en pratik mekanizmalı perde çeşidi olarak, aynı zamanda en ekonomik olan perdedir.

İşlemeli Stor Perde Katya karartma stor perde (2)

Stor Perde seçimi yaparken kullanılma amacına göre kumaş tercihi önemlidir. Stor perde, yeni sezon perdeler arasında en fazla tercih edilenler arasında yer almaktadır. Bu perde türünde kumaş sertleşmesini sağlayacak bir madde ile kaplanmaktadır. Çünkü bu perde türü bir mekanizmaya sahiptir. Ve stor perdenin mekanizmanın rulosuna sarılabilmesi için sert olması gerekmektedir. Bu mekanizma sayesinde perde çok fazla hareket etmeyecektir.

Stor perde, mekanizmalı perdeler içerisinde en kolay tamir edilebilecek olan perde türüdür.
Bu perde tarzının belirli bir standart boyutu bulunmamaktadır. İstenilen pek çok ölçü için bu perde türü rahatlıkla kullanılabilmektedir. Sadece evlerde değil, işyerlerinde de sıklıkla kullanılabilmektedir. Pek çok kumaş çeşidi bulunan bu perde türünde, kullanılacak yere göre perde kumaşı seçimi yapılabilmektedir.

İstenilen zamanlarda stor perde kumaşlarına çeşitli özelliklerde verilebilmektedir. Örneğin ev içerisinde yangın çıkma ihtimaline karşılık stor perde kumaşlarına yanmama ve su geçirmeme özellikleri verilebilmektedir. Bu tarz perdeleri klasik perdelerden ayıran en büyük özelliklerden bir tanesi de klasik perdelerin sağa sola hareket etmesinin tam aksine, yukarı aşağı hareket etmesidir.

Pek çok yerde stor perde, güneşlik mahiyetinde kullanılabilmektedir. Normal olarak dört yıllık bir kullanım süresi olan bu perde türü, kullanım şekline göre ömrünü arttırabilir ya da azaltabilir. Perdeler tek renk değildir. İstenilen her türlü renkte stor perde üretimi yapılabilmektedir. Geçmiş dönemlerde yalnızca işyerlerinin tercih ettiği bu perde türü son zamanlarda pek çok yerde tercih edilmeye başlamış durumdadır.

admin
admin
Eğin Perde sektöründe 26 yıllık deneyimiyle, kuruluş olarak 6 yılını tamamlamış, 26 yıllık birikimin verdiği deneyim ile yoluna emin adımlarla devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.