Ahşap Jaluzi

Ahşap Jaluzi

Ahşap Jaluzi, tamamen ithal bir üründür. Farklı renk ve ebatlarda hazır olarak ithal edilmektedir. Stok renkleri her mekana yanıt verecek kadar çok fazladır.

Ahşap jaluzi, jaluzi seçkin mekanların vazgeçilmezi olan, bulunduğu yere son derece yüksek değer katan mekanizmalı ip kordon kontrollü bir perde çeşididir.

Neden  Ahşap Jaluzi Kullanmalısınız?;  Ahşap jaluzi seçkin mekanların vazgeçilmezi olan, bulunduğu yere son derece yüksek değer katan mekanik sistemli bir perde olmasının yanı sıra, işlevselliği ile de çok yüksek konfor sağlayan bir dekorasyon malzemesidir.

Ahşap jaluzi, kullanıldığı mekanlarda kısmen ısı izolasyonu da sağlayarak serinlemek için harcanan enerjiyi minimum seviyede tutar böylece enerji için ödediğiniz faturalarda ciddi bir düşüş sağlanabilir.

Ahşap jaluzi son trendlere göre jaluzi olarak daha sık tercih edilmektedir. Ahşap jaluzi perdeyi ofis ve ev ortamlarında kolayca uygulayabilirsiniz. Kullanma usulünde hata olmadığı sürece en az 10 yıl süreyle size hizmet eder. Doğal yıpranma çevresel faktörlere göre değişkenlik gösterir.

Ahşap Jaluzinin Teknik Özellikleri;

25 mm. bant genişliği olan jaluzilerde, mekanizma çalışma sistemi metal jaluzi çalışma sistemi ile aynıdır. Jaluzinin üst kısmında metal kasa vardır, çalışma sistemi düzeneği bu kasa içerisinde bulunur. Ahşap jaluzi bantları ve etek kısmındaki ahşap çıta doğal ahşapdır.

Ahşap jaluzide de metal jaluzide olduğu gibi, perdenin bantlarını aşağı ve yukarı hareket ettirerek ışığı istediğiniz kadar kontrol etmede bir çubuk vardır. Bu çubuk ağaçtan mamuldür.

Ahşap Jaluzinin Kontrol ve Kumanda Edilmesi;

25 mm. Ahşap jaluzi kullanmada en çok yapılan yanlış çubuk kullanımında yapılmaktadır. Perde kapandığında çubuk zaten dönmeyecektir. Daha fazla kapatabilmek için zorlamak, çevirme mekanizmasının arızalanmasına ve içindeki dişlinin deforme olmasına yol açar ve perdeniz artık çubuk ile kontrol edilemez hale gelir.

Ahşap jaluzide kumanda iplerinin işlevi, perdenizi tamamen yukarı ve aşağı hareket ettirmektir. Ahşap jaluziyi tamamen yukarıya hareket ettirerek, açık perdenizi yukarı toplanmış vaziyete getirmek için, kumanda ipini düzgün bir şekilde dik açıda aşağı çekmeniz gerekecektir.

Durdurmak istediğinizde ise eğer ip kumandası sağ tarafta ise, ipi hafif sağa doğru esneterek bırakmalısınız ve bu hareket ile ahşap jaluzinin kilitleme mekanizmasını harekete geçirir ve perdenin yukarıda durmasını sağlamış olursunuz.

Ahşap jaluziyi aşağıya indirmek istediğinizde ise bu yapmış olduğunuz işlemin tersini yaparak,  kumanda ipini yavaş yavaş bırakarak perdenizi kapatma işlemini gerçekleştirirsiniz.

Ahşap Jaluzide 25mm.-50mm.’lik şerit seçeneği ile  mekana göre uygunluk sağlar.

Ahşap Jaluzi Temizliği;

Ahşap jaluzilerin temizliği, evinizde mobilyanızı temizler gibi hafif nemli bir bezle silinmek suretiyle yapılabilir.


ÜRÜN CİNSİ                      Ahşap Jaluzi 50 mm.

MENŞE-İ:                            İndonesia -Malezya

RENK       :                           Katalogda

FİYATI     :                           590,00 TL             

MİKTARI :                          1 M²

 

 


ÜRÜN CİNSİ                      Ahşap Jaluzi 25 mm.               

MENŞE-İ :                          İndonesia -Malaysia-Taiwan

RENK                  :              Katalogdan

FİYATI               :              450,00 TL.

MİKTARI          :              1 M²

 

 


50 mm. Bant Ahşap jaluzi

25 mm. bant ahşap jaluzi

50 mm. Ahşap Jaluzi Ofis ve Ev için

"<yoastmark

50 mm. ahşap jaluzi renk kataloğu

50 mm ahşap jaluzi katalog

35 mm. ahşap jaluzi

35 mm. renk kataloğu

Türkiye’nin heryerine kargo ile gönderilir.

Ürünler ve Hizmetler Sayfasına geri dön