Ahşap Jaluzi

Ahşap Jaluzi

Ahşap Jaluzi, tamamen ithal bir üründür. İthal ahşap jaluziler farklı renk ve ebatlarda hazır olarak ithal edilmektedir. Stok renkleri çok fazladır. Jaluzi mekanizmasının çalışma sistemi metal jaluzi çalışma sistemi ile aynıdır. Sadece ahşap jaluzi bantları ve ahşap jaluzinin etek kısmındaki ahşap çıta doğal ahşapdır.

Ahşap jaluzide de metal jaluzide olduğu gibi, perdenin bantlarını aşağı ve yukarı hareket ettirerek ışığı istediğiniz kadar kontrol etmede bir çubuk vardır. Bu çubuk ahşapdan mamuldür. Ahşap jaluzi kullanmada dikkat edilecek husus, çubuğu kullanırken fazla zorlamadan perde kapandıktan sonra zaten çubuğu çevirmek zorlaşır, bu durumda perdeyi daha fazla kapansın diye zorlamak çevirme mekanizmasının arızalanmasına ve içindeki dişlinin deforme olmasına yol açar ve perdeniz artık çubuk ile kontrol edilemez hale gelir.

Ahşap jaluzi, jaluzi seçkin mekanların vazgeçilmezi olan, bulunduğu yere son derece yüksek değer katan mekanizmalı ip kordon kontrollü bir perde çeşididir. Türkiye’de yerli olarak hala üretilememektedir. Uzak doğu ülkelerinden ithal edilmektedir. Menşe olarak, Çin, Taiwan, Endonezya, Malezya gibi ülkelerden temin edilmektedir. Her tarz dekorasyonda ahşap perdeleri uygulamak mümkündür.  Ofisde evde kullanılabilir.

Ahşap jaluzi son trendlere göre jaluzi olarak daha sık tercih edilmektedir. Ahşap jaluzi perdeyi ofis ve ev ortamlarında kolayca uygulayabilirsiniz. Bambu ve ahşap stor perdeler üretici firmalar tarafından artık üretilmemekte, ancak yapı marketlerde standart ölçülerde ekonomik fiyatlarla bulunabilmektedir.

Ahşap jaluzide kumanda iplerinin işlevi, perdenizi tamamen yukarı ve aşağı hareket ettirmektir. Ahşap jaluziyi tamamen yukarıya hareket ettirerek açık perdenizi yukarı toplanmış vaziyete getirmek için, kumanda ipini düzgün bir şekilde dik açıda aşağı çekmeniz gerekecektir.

Durdurmak istediğinizde ise eğer ip kumandası sağ tarafta ise, ipi hafif sağa doğru esneterek bırakmalısınız ve bu hareket ile ahşap jaluzinin kilitleme mekanizmasını harekete geçirir ve perdenin yukarıda durmasını sağlamış olursunuz.

Ahşap jaluziyi aşağıya indirmek istediğinizde ise bu yapmış olduğunuz işlemin tersini yaparak, yani kumanda ipini sol tarafa doğru hafifçe esneterek, ahşap jaluzinin durdurma mekanizmasını harekete geçirip durma konumundan serbest konuma geçirmiş olursunuz ve kumanda ipini yavaş yavaş bırakarak perdenizi kapatma işlemini gerçekleştirirsiniz. 25mm.-50mm.’lik şerit seçeneği ile uygulandığı mekanlara sıcaklık ve doğallığı taşımaktadır. Uzak doğu menşeli olup ülkemizde yerli olarak da üretilmektedir.

Mekanlara hem dekorasyon unsuru olarak, hemde ısıyı yalıtmada, güneşin zararlı ışınlarını kırmada işlevsel özelliği ile dayanıklı bir üründür.

Ahşap Jaluzi Temizliği: Ahşap jaluzilerin temizliği, evinizde mobilyanızı temizler gibi hafif nemli bir bezle silinmek suretiyle yapılabilir.


ÜRÜN CİNSİ                      Ahşap Jaluzi 50 mm.

MENŞE-İ: İndonesia -Malezya

RENK       : Katalogda

FİYATI     : 590,00 TL             

MİKTARI     1 M²

 

 

ÜRÜN CİNSİ                      Ahşap Jaluzi 25 mm.               

MENŞE-İ : İndonesia -Malezya

RENK                  : Katalogdan

FİYATI               :450,00 TL.

MİKTARI          :1 M²

 

 

Ahşap Jaluzi Renk Seçenekleri

Türkiye’nin heryerine kargo ile gönderilir.