Jaluzi Perde

Jaluzi Perde


Jaluzi, Ofis perdeleri olarak en sık kullanılan bir perde çeşididir. Işığı dilediğiniz gibi yönetebilme imkanı veren çubuğu sayesinde jaluzi perdeyi aralayarak veya tamamen kapatarak görünmezlik ortamı sağlayabilirsiniz.

Jaluzi perdeler 25 mm. bant genişliğinde, 16 mm. bant genişliğinde ve 50 mm. bant genişliğinde seçeneklerde üretilir. Jaluzi perdenin yatay bantları  alüminyum metalden üretilir. Üzeri elektrostatik boya ile kaplıdır. Bant et kalınlığı 18-23 mikron arasında değişir.

Ofis tipi jaluzi

 

Ürünlerde renk ve fonsiyonel çeşitlilik şöyledir; düz renk kategorisi, ahşap desenli kategorisi, çekiç dövme kategorisi, perfore grubu olarak klasman yapılır, fiyatları bir birinden farklıdır.

Jaluzi Perde Kullanımı; Jaluzi kullanımı pratik bir perdedir ancak bazı dikkat edilecek teknik hususlar vardır.

  • İlk olarak sık yapılan hata, jaluzi perdenin çubuğunu sınırından fazla çevirmeye zorlamak. Çubuk perdenin üst

Jaluzi Temizliğikısmındaki redüktörlü dişli mekanizmayı çevirerek bantların oturduğu merdiven şeklinde dokunmuş iplerin hareketini sağlar ve dolayısıyla bantlar kapanır ve açılır.

  • İkinci olarak en sık yapılan hata, perdeyi tamamen açmadan, pencere kanatlarının perdeye temas etmesine zemin hazırlamak. Pencere kanatları narin jaluzi bantlarına temas ettiğinde onları kolayca deforme eder ve perdeniz kötü birgörünüm alır ve bir an evvel ondan kurtulmak istersiniz.

Üretici ve uygulayıcı firmaların bildirdiği kullanma talimatlarına uyulması perdenizin uzun yıllar kullanılmasında size avantaj

sağlayacaktır.

Jaluzi Perde Temizliği;

Perdenin temizliği sabunlu bez yardımı ile yapılabilir. Ancak havada uçuşan toz ve partiküllerin, jaluzi bantları yüzeyine oturması ve uzun zaman orada kalması, jaluzinin temizliğini zorlaştırır. O yüzden temizlik süresi uzun tutulmamalıdır.

Periyodik zamanlarda ortamın temizliği esnasında kontrol edilmeli, gerekiyorsa yüzeylerdeki biriken partikül ve tozlar bir yumuşak fırça yardımıyla temizlenmeli. Dikkatli bir kullanımla evde ve ofisinizde kullanmakta olduğunuz jaluziler uzun yıllar

arıza yapmadan size konfor ve estetik sağlar.

Jaluzi Ölçüsü Nasıl Alınır ?

Jaluzi perdelerin en ölçüsü pencere kenarının başlangıç noktasından diğer kenarın bitimi noktasına kadar, yükseklik ölçüsü pencere üzerinden en az 15 cm. yukarıdan olmalıdır. Jaluzilerin montaj aparatları duvara ve tavana monte edilebilir şekilde tasarlanmıştır.

Jaluzi Perde Montajı;

Jaluzi perdenin montajı çok zahmetsiz ve çabuk olur;

  • Montaj yapılacak yüzeye göre malzeme seçimi yapılıp, perdeye ait montaj aparatları montaj yerine vida ile tutturulur.
  • Perdenin üst profili, montaj aparatlarına oturtulur ve kilit görevi gören mandallar kapatılır.
  • Son olarak da çubuk üst taraftaki yerine takılır. Perdeniz kullanıma hazırdır.
  • Kumanda ipi perdeyi tamamen yukarıya kaldırmaya ve aşağıya indirmeye yarar. Perdeyi yukarı kaldırdığınızda sabitlemek için ipi hafifçe mekanizmanın kilitleme yönüne doğru esnetip bırakmalısınız. Böylece perde yukarıda kilitlenmiş olarak sabit kalacaktır. Aşağı indirmek istediğinizde tam tersi işlem yapmanız gerekmektedir.
  • Perdenin çubuğunun fonksiyonu daha önce yukarıda izah edildiği gibi perde bantlarını hareket ettirerek, aralanmasını veya tamamen kapanmasını sağlar.
  • Burada dikkat edilecek husus, taşıyıcı aparatları, perdenin üst profili içerisindeki diğer mekanik sisteme temas etmemelidir. Montajı yapan kişi, daha önceden apartları monte edeceği yeri işaretlerken, perdeyi monte olacağı yere oturtup, mekanik sisteme denk gelmeyecek şekilde yüzeyde markalama işlemi yapmalıdır.

Jaluzi Perde Çeşitleri

 

16 mm. Mikro Jaluzi                   25 mm. Standart Jaluzi                       50 mm. Jumbo Jaluzi

 

Jaluzi Perde Renk Kataloğu

 Jaluzi Katalog 1 Jaluzi Katalog 2 Jaluzi Katalog 3

Siparişiniz için firmamız müşteri hizmetlerinden keşif talebinde bulunabilirsiniz. Eğin Perde Müşteri Hizmetleri.