Pliseli Zebra Perde

Pliseli zebra perde pliseli zebra perde boncuklupliseli zebra perde kutulu

Pliseli zebra perde, en sık tercih edilen zebra perde modeli olarak ön plana çıkıyor. Bu model hem ev kullanımı için ideal hem de ofis için tercih edilebilir.

Pliseli zebra perdenin kumaşı küçük pliselerden oluşmuş, perdeye bir hareket kazandırmıştır. Duru ve sakin duruşuyla pliseli zebra perde ofis perdesi olarak uygulandığı mekanlara artı değer katmakta mekanı daha da yaşanır havaya sokmaktadır.

Mekanizmalı perdeler istenilen her pencereye uygun olarak yapılamayabilir. Bu tarz mekanizmalı perdelerin uygulanmasında sorun yaşanan pencerelere çok rahat bir şekilde pliseli zebra perde yaptırılabilmektedir. Bu tarz perdelerin en büyük özelliklerinden bir tanesi de normalde mekanizmalı perdeler en üst noktada toplanma olduğunda çok büyük yer kaplaması yaşanırken pliseli zebra perdelerde çok daha az bir toplanma gerçekleşmektedir.

Pliseli zebra perde diğer perde türlerine oranla daha hafiftir. Ayrıca da kullanımı da oldukça kolaydır. Pencerelerinde eğim olan yerlerde bu tür perdeler gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Başka perde türlerine bakıldığı zaman bu perde türünün çok daha fazla işlevsel olduğu görülmektedir. Bundan dolayı da pek çok yerde pliseli zebra perdeler kullanılmaktadır.

Pliseli zebra perdelerin kontrolü için köşe kısımda var olan zinciri de sık kullanımda zarar görmeyecek şekilde özel olarak hazırlanmaktadır. Bu tarz perdeler iki renkten oluşmaktadır. Bu renkler belirli aralıklarla perde üzerinde kendine yer bulmuştur.

Perdenin bir rengi gene olarak krem olarak belirlenip diğer renk seçici olsa da üreticiden üreticiye renk farklılıklarının görülmesi de mümkün olmaktadır. İnsanlar da perdeyi istedikleri alana uygun görecekleri renklerdeki pliseli zebra perdeleri hazırlatabilmektedir.

Bu tarz perdeler çok rahat bir şekilde de temizlenebilmektedir. Üzerindeki tozları elektrikli süpürgenin en düşük ayarı yardımı ile alabilir isiniz. Ya da bir bez aracılığıyla tozları silebilirsiniz

Zebra perdeler düz tiplerin dışında plise plise şeklinde de üretilerek, kullanıcıya çeşitlilik sunma adına yapılmış bir çalışmadır. Pliseli zebra perdeler yatay bantlarının üzerine dokuma esnasında yapılan plise tasarımıyla perdeye farklı bir duruş katmıştır. Pliseli zebra perdeler geniş bant ve dar bant olarak üretilmekte renk seçenekleri geniştir. Zebra perdeler içerisinde baskılı olanlarla birlikte en sık tercih edilen modeldir.