Stor Perde

Stor Perde


Stor Perde, mekanizmalı sistem perdeler içerisinde en ekonomik, pratik ve varyasyonları çok fazla olan bir perde çeşididir. Ofis uygulamalarında ve ev kullanımı için üretilen bir çok çeşit vardır.

Stor perdelerde kumaşın düzgün bir sarım yapabilmesi için, kumaşa sertleştirici apre uygulanmaktadır. Bu apre sayesinde kumaş düzgün duruş sergiler ve silinebilir özellik kazanır. Kullanılan kumaş stor perdenin mekanizmanın rulosuna sarılabilmesi için sert olması gerekmektedir.

Karartma Stor Perde

Büyük yapı marketlerde standart çok çeşitli ürünler değişik ölçülerde satılabilir. Stor perde tarzının belirli bir standart boyutu bulunmamaktadır. İstenilen pek çok ölçü için bu perde türü rahatlıkla kullanılabilmektedir.
Sadece evlerde değil, iş yerlerinde de sıklıkla kullanılabilmektedir. Pek çok kumaş çeşidi bulunan bu perde türünde, kullanılacak yere göre perde kumaşı seçimi yapılabilmektedir.

Örneğin ev içerisinde yangın çıkma ihtimaline karşılık kumaşlara yanmama ve su geçirmeme özellikleri verilebilmektedir. Bu tarz perdeleri klasik perdelerden ayıran en büyük özelliklerden bir tanesi de klasik perdelerin sağa sola hareket etmesinin tam aksine, yukarı aşağı hareket etmesidir.

Genellikle ihtiyaca yönelik kumaş seçenekleri tercih edildiği gibi mimari, dekorasyon amaçlı uygulamalarda vazgeçilmez bir malzeme olup kullanıldığı mekanlara çok farklılık katan bir perde türüdür.

Seçim yaparken kesinlikle amacınıza uygun olan kumaşları özellikle tercih etmelisiniz. Stor perdeyi iş yerlerinde özelliklerine göre düz tip kumaşlar kullanarak uygulayabiliriz. Stor perdelerde mekanizma sistemi olarak yaylı manuel, zincirli mekanik sistem, uzaktan kumandalı sistemler uygulanabilmektedir.

Mesela brifing salonları, dia veya slayt gösterimi yapılabilecek yerler, projeksiyon sunumu yapılacak mekanlar, kısacası ışıksız ortam istendiğinde karartma tip kumaş tercih ederiz.
Karartma stor perde kullananlar genellikle sıfır ışık tercihinden dolayı bu seçimi yaparlar. İsabetli bir karardır. Tv izlerken, ev sineması ortamı için karartma tip kumaş tercihi çok doğru bir seçimdir.
Temiz ve tozsuz mekanlarda amacına uygun kullanıldığında ömür 5 – 6 yıl hatta 10 yıl kadar kullanılabilir. Her ne kadar büro / ofis perdesi olarak bilinse de, evlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Oldukça fazla renk ve kumaş seçeneği vardır. Stor perde kumaşları ham kumaş değildir.
Sun screen stor perde ofis tipi
Üzerinde bayanların işleme ve dantellerinde kullandığı, sertleştirici madde olan kolanın sanayi tipi olan, apre vardır. Apre işleminde kumaş, pvc akrilik bir maddeyle kaplanır.
Bu sertleştirme işleminin yapılmasının sebebi, kumaş boruya sarılırken, sağa – sola yalpalamamasını sağlamasıdır. Kumaş seçenekleri arasında, “Karartma”, “Güneş Isısını Kırıcı” ve “Transparan” seçenekleri vardır.
Ancak ülkemizde belirli bir pencere standardı olmadığından dolayı, bu ölçülerin büyük bir bölümü pencerelere uygun değildir. Bu imalat biçimi, ancak pencere standartlarına uygun olan ülkeler için geçerlidir.
Ayrıca sadece bu standartlara uygunluk da yeterli değildir. Bu tarz standartları yakalamış ülkelerin bir çoğunda, evlerde ve villalarda atölyeleri vardır. Ufak tamirat ve kesim işlerinde pratik becerileri gelişmiştir. Bu perdeler 2. Dünya Savaşında cumbalı evlerde karartma perdesi olarak kullanılmıştır… Stor perdelerin tümü motorlu – motorlu uzaktan kumandalı olarak çalışabilir.
STOR PERDELERİN ÖZELLİKLERİ

Bu tarz perdelerde kumaş seçimi ihtiyaca göre belirlenir. Farklı nitelikte kumaşlardan stor perde yapılabilir, ışık geçirmeyen karartma kumaştan, transparan tül, güneşi filtre eden sun screen kumaşlardan, polyester, pamuk, akrilik, alüminyum folyolu hijyen, kir tutmayan yıkaması kolay kumaşlardan olduğu gibi hasırdan rulo biçiminde olanı da vardır.

Uzman önerisi;

Ofislerinizde kullanmanızı önereceğimiz ürün tipi sun screen stor perdedir, daha fazla detay için bizi arayınız.


*Karartma Stor Perdeler Yatak Odalarınızın Vazgeçilmez Perdesi.

*Mutfağınızı Canlandıran Renk Seçeneği ile Stor Perde Hem Ekonomik Hem Pratik.

*Düz Tip Stor Perde Ofislerinizde En Ekonomik Stor Perde Seçeneği Olarak İlgi Çekiyor.

*Çiftli Stor Perde Seçeneği ile Hem Mahremiyet Sağlamada Hem Dış Ortamı Görme Olanağı sağlanır.

*İşlemeli Stor Perde Geniş Motif Çeşitleriyle Kişiye Özel