Ahşap Jaluzi

Ahşap Jaluzi


Ahşap Jaluzi, tamamen ithal bir üründür. Farklı renk ve ebatlarda hazır olarak ithal edilmektedir. Stok renkleri her mekana yanıt verecek kadar çok fazladır. Seçkin mekanların vazgeçilmezi olan, bulunduğu yere son derece yüksek değer katan mekanizmalı ip kordon kontrollü bir perde çeşididir.

Ahşap Jaluzi Jumbo Model

Neden  Ahşap Jaluzi Kullanmalısınız?

Ahşap jaluzi seçkin mekanların vazgeçilmezi olan, bulunduğu yere son derece yüksek değer katan mekanik sistemli bir perde olmasının yanı sıra, işlevselliği ile de çok yüksek konfor sağlayan bir dekorasyon malzemesidir.

Son trendlere göre jaluzi olarak daha sık tercih edilmektedir. Ürünü ofis ve ev ortamlarında kolayca uygulayabilirsiniz. Kullanma usulünde hata olmadığı sürece en az 10 yıl süreyle size hizmet eder. Doğal yıpranma çevresel faktörlere göre değişkenlik gösterir.

Perde, kullanıldığı mekanlarda kısmen ısı izolasyonu da sağlayarak serinlemek için harcanan enerjiyi minimum seviyede tutar böylece enerji için ödediğiniz faturalarda ciddi bir düşüş sağlanabilir.

Teknik Özellikleri;

25 mm. bant genişliği olan ahşap jaluzilerde, mekanizma çalışma sistemi metal jaluzi çalışma sistemi ile aynıdır. Jaluzinin üst kısmında metal kasa vardır, çalışma sistemi düzeneği bu kasa içerisinde bulunur. Perdenin bantları ve etek kısmındaki ahşap çıta doğal ahşapdır.

Ahşap jaluzide de metal jaluzide olduğu gibi, perdenin bantlarını aşağı ve yukarı hareket ettirerek ışığı istediğiniz kadar kontrol etmede bir çubuk vardır. Bu çubuk ağaçtan mamuldür.

Kontrol ve Kumanda Edilmesi;

25 mm. Ahşap jaluzi kullanmada en çok yapılan yanlış çubuk kullanımında yapılmaktadır. Perde kapandığında çubuk zaten dönmeyecektir. Daha fazla kapatabilmek için zorlamak, çevirme mekanizmasının arızalanmasına neden olur.

Kumanda iplerinin işlevi, perdenizi tamamen yukarı ve aşağı hareket ettirmektir. Perdenizi tamamen yukarıya hareket ettirerek, açık perdenizi yukarı toplanmış vaziyete getirmek için, kumanda ipini düzgün bir şekilde dik açıda aşağı çekmeniz gerekecektir.

Perdemizi durdurmak istediğinizde ise eğer ip kumandası sağ tarafta ise, ipi hafif sağa doğru esneterek bırakmalısınız ve bu hareket ile ahşap jaluzinin kilitleme mekanizmasını harekete geçirir ve perdenin yukarıda durmasını sağlamış olursunuz.

Ahşap jaluziyi aşağıya indirmek istediğinizde ise bu yapmış olduğunuz işlemin tersini yaparak,  kumanda ipini yavaş yavaş bırakarak perdenizi kapatma işlemini gerçekleştirirsiniz.

Ahşap Jaluzide 25mm.-50mm.’lik şerit seçeneği ile  mekana göre uygunluk sağlar.

Perdenizin Temizliği Nasıl Yapılır ?

Perdenizin temizliği, evinizde mobilyanızı temizler gibi hafif nemli bir bezle silinmek suretiyle yapılabilir.

 

Ahşap Jaluzi Katalog 1

25 mm Renk Katalog

Ahşap Jaluzi Katalog 3

35 mm. renk kataloğu

35 mm. renk kataloğu

35 mm. renk kataloğu

Ahşap Jaluzi Katalog 2

50 mm. Renk Katalog

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Türkiye’nin her yerine kargo ile gönderilir.

Ürünler ve Hizmetler Sayfasına geri dön