Sahne Perdesi; 

Sahne Perdesi

Sahne perdesi, günümüzde eğitim ve kültür merkezlerindeki tiyatro ve sinema salonlarında kullanılmakta olup son zamanlarda okulların konferans salonlarında kültürel etkinlikler için ayrılmış alanlarda sıklıkla kullanılmaya başlamıştır.

Sahne perdesi, karartma özellikli, kadife perdeler, akustik özellikli ses emici özellikteki kumaşlardan üretilir. Motorlu sahne perdesi, elle kumanda edilebilen sahne perdesi, sahne perdesi ray sistemi, motor sistemi, montajı, projelendirmesi bizim işimizdir.

Sinema ve tiyatrolarda arka fon perdeleri, sahne arkası perdeleri, yangın perdeleri, projeksiyon perdeleri olmazsa olmazdır. Sahne perdeleri özel alev almaz kumaşlardan, akustik özellikli teknik tekstil ürünlerinden mamuldür.

Sahne perdeleri elle kumanda edilebilir veya uzaktan kumandalı olarak motorla çalışabilir sistemde de üretilmektedir. İhtiyacınıza uygun olan perde, uzman ekibimizce keşif ve tespit edilir. Adresinizde değerlendirme yapılır ve fiyatlandırma yapılabilir.

Gösteri sanatları denilince akıllara ilk gelen sahne perdesi oluyor. Genellikle kırmızı olması ile ünlenen bu perdeler kalın ve kadife bir kumaştan yapılır ve özellikle ihtişamlı görselliği ile göz doldurur. Bu durum daha çok tiyatro sahnelerinde yaşanır ve renklerinin güzelliği gelen tüm konukları daha ilk andan itibaren büyülemeyi başarır.

Sahne perdesi elbette sade sahne gösterilerinde değil, özellikle büyük firmaların toplantı salonlarında ya da otellerin toplantı odalarında yine bulunan ve çok sık kullanılan bir aksesuar ürünleridir. Çoğu zaman sahnenin kapatılmasından çok, görsel bir güzellik yaratılması amacı ile de yapılır ve sahneye bir ağırlık katarak daha güzel bir ambiyans oluşmasına neden oluyor.

Sahne perdesi tabi ki illa kırmızı da olmak zorunda değil. Sizler alanlarınız için siyah, yeşil ya da arzu ettiğiniz her renkte olabilir. Sadece bunun için özel olan kumaşları kullanmak yeterlidir. Sahne perdesinde maalesef istenilen her kumaş türü olmuyor çünkü ihtişamlı ve özel olarak durması için ağır ve özle kumaşlar tercih ediliyor.

Sizlerde sahne perdesi yaptırmak istediğinizde sadece belirtmeniz ve istediğiniz rengi söylemeniz yeterli. Heybetli ve ihtişamlı gösterişleri ile sizlere hizmet verecek ve harika sahnelere imza atacaksınız. Özel alanlar için özel kumaşlar ile görsel bir şenlik yaratacak ve belki de en özel alanlara imza atacaksınız. Arzu ettiğiniz her sahne için yaptırabilirsiniz. Boyutlar sahnelere göre ayarlanacak ev her şey özel olarak tasarlanacaktır.

İşinizin hızla yürütülebilmesi için istenilen perde ile ilgili tüm detaylar eğitimli personelimiz tarafından size sunulur. Doğru ürün seçiminde işinizi kolaylaştırmak için personelimiz teknik açıdan eğitilmiş olup tüm detaylarla ilgili soracağınız sorulara hazırdır. Sipariş ve danışma için lütfen müşteri hizmetlerini arayınız.


sahne-perdesi-egin-perde sahne_2 sahneperdesi egin-sahne-perdesi-4


Projeksyon Perdesi               Akustik Perdeleri                                   Karartma Perdeleri

Projeksiyon Perdesi            Akustik Perdesi                      Karartma Perdeleri


Sahne Perdesi, Karartma Perde, Akustik Perde Kumaş Örnekleri;