Sun Screen Perde

Sun screen perde,


Sun screen perde

Özellikle büro ve ofislerde sıklıkla kullanılan stor perde türleri arasında yer almaktadır. Çünkü böyle yerlerde çalışılan bilgisayara yansıyan her güneş ışığı, insanların verimli bir şekilde çalışmasına engel olacaktır.

İş yeri sahipleri de böyle bir durum ile karşılaşmamak için büronun içerisini buna uygun olarak tasarlamaya özen göstermektedir. Ve bu özenin bir göstergesi olarak da pencereler için sun screen perdeleri tercih ederler.

Geçmiş zamanlarda yalnızca büro gibi yerlerde kullanılan sun screen perde artık günümüzde pek çok evde de kullanılmaya başlamıştır. Bu perdelerin en büyük özelliklerinden bir tanesi, ışığı engellemesidir.

Işığın kırılması sayesinde odanın içerisine direkt güneş ışığı girmez, ışık çok daha yumuşak bir şekilde odaya girer. Böylelikle sun screen perde sayesinde hem güneş ışığının direkt içeri girişi engellenmiş olur hem de içerisinin karanlık olması engellenir. Ayrıca bu perde çeşidi sayesinde dışarısı da çok rahat bir şekilde görülebilmektedir.

Bünyesinde cam elyafı malzemesi barındıran sun screen perdeler, ayrıca da ısı tasarrufu sağlanmaktadır. Bu tarz perdeler yıkanabilme özelliğine sahiptir.

İstenirse kişiler kendi başına istenirse de bu işi yapan yerlerde perdeleri kolaylıkla yıkayabilirsiniz. Stor perde kategorisinde en uzun süre dayanan perde türleri arasında yer almaktadır. Bu sayede bir kere yaptırılan bu perdeleri uzun süreler boyunca rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sun screen perde transparan tarzda dokunmuş, cam elyafı, pvc karışımı, çeşitli dokuma sıklığında teknik özelliği olan bir perdedir. Sun screen  perde türünün özelikle iş yerlerinde çok sık kullanılmasının pek çok sebebi bulunmaktadır. Bu sebeplerden ilki perdenin içeriğinde bulunan maddeler sayesinde güneşin yansıma yapmamasıdır. Güneş bilgisayar ekranlarına yansımadığı için de insanlar gönül rahatlığı ile çalışmalarına hız kesmeden devam edebilme imkanına sahip olmaktadır.

Bu tarz perdelerin zincirli ve yaylı kontrol sistemleri bulunmaktadır. İnsanlar evleri ya da iş yerleri için dokuma sıklığı türleri geniş seçenekli olduğundan kolayca seçim yapabilmektedir.

Sun screen perde, ısı yalıtımı sayesinde sıkça tercih edilmektedir. Uzun yıllar boyunca kullanıma olanak sağlayan yapısı sayesinde insanlar gönül rahatlığıyla bu perdeleri kullanmaktadır. Bol seçeneği ile birlikte evin ya da iş yerlerinin pek çok yerinde kullanılabilmektedir. Bu perdeler sayesinde iç ve dış mekanlarda güneş koruması rahatlıkla gerçekleştirilmiş olur.

Bu tarz perde sistemi genel olarak stor perde şeklinde uygulanmaktadır. Güneş kırıcı, screen perde olarak adlandırılan bu sistemler, zararlı güneş ışınlarını engellemekteki işlevleri ile öne çıkarlar. Screen perde basitçe, uygulama mekanlarının güneş gözlüğü olarak düşünülebilir. Hayli fazla ışık alan mekanlar için UV ışınlarını tutması ile sağlık, ve ışığın değişik oranlardaki dokuma stilleriyle, bloklanması ile de enerji tasarrufu ve mekan rahatlığı açısından etkilidirler.

Bu fonksiyonel özelliklerin yanı sıra perdeniz son derece estetik, modern bir görünüme sahiptir.

İthal elyaftan (uzak doğu menşeli ürünler hariç) mamul özel bir malzeme kullanılarak üretilir. Alev almaz ve kir tutmaz. Bir adı da solar screen olarak söylenen perde esasında bu özel malzemedir, perde mekanizması ebat ve uygulanacak yere göre değişkenlik gösterir. Mekanik perdeler içerisinde en çok bilinen ve tercih edilen türüdür.

Uzaktan kumandalı motorlu sun-screen uygulamaları özellikle özel uygulama alanlarında (otomasyon kullanılan mahallerde, geniş açıklık gerektiren yüzeyler v.b.) kullanılan perdelerdir.

Sun screen perde kumaş çeşitleri

Sun screen perde stor perde sisteminde ofisler için en uygun perde olarak önerilmektedir. Işık geçirgenlik oranları %1 – %3 – %5 olarak farklı alternatifleri vardır.

Sun screen perde katalog 1

 

Sun screen perde katalog 2

 

Sun screen perde katalog 4