Mekanik Perdeler

Mekanik perdeler, mekanizma yardımıyla hareket ettirilebilen perdelerdir. Mekanik sistemli perdelerin en başında jaluzi perde, plise perde, dikey perde gibi ofis ve ev kullanıma uygun perde çeşitleri öne çıkar.

Mekanik perdeleri klasman olarak aşağıda sıralandığı gibi inceleyebilirsiniz. Stor perde, dikey perde, plise perde, duette, silhouette, çatı ve kış bahçesi perdeleri mekanizma sistemi ile çalıştırılabilmektedir.

Mekanik perdeler modern yaşamın gereği olarak ortaya çıkmıştır. Tercih edilme nedeni, şık duruşu, az yer tutması, pratik ve kolay kullanıma sahip olmalarındandır.

Mekanik perdelerle ilgili tercihinizi yaparken, önceden bilgi sahibi olmanızda yarar vardır, veya satın almak istediğinizde firmanız size seçim yapmanız konusunda mutlaka yardımcı olacak sizi yönlendirecektir.

İş yerlerinin çalışma odalarında tercih etmiş olduğunuz mekanik perdeler, doğru kullanım ile size yıllarca hizmet edecektir. Perdenizi zamanı geldiğinde temizliğini yapmalısınız.

Mekanik sistemini çalışma sınırlarının dışında zorlamamalısınız. Çoğunlukla kullanıcı hataları, veya temizlik esnasında yapılan yanlış uygulamalar perdelerinizin sistemine zarar verebiliyor. Bunları gözden kaçırdığımızda mekanik sistemli perdelerden haksız yere şikayetler oluşabiliyor.

Mekanik sistemli perdeler bir kültür perdesidir, gelişi güzel ite kaka kullanılmamalıdır. Perdenin çalışması gereken bir düzenek vardır bu düzeneği kendi isteğimize göre zorlamamız, sistemin hasar görmesine veya ömrünün kısalmasına neden olabilir. Satın alacağınız ürüne ait mutlaka kullanma kılavuzu isteyiniz yada satıcınızdan ürünün kullanımına dair  canlı bir sunum yapmasını isteyiniz.